Wyróżnienie dla ucznia zaklikowskiej szkoły

Utworzono dnia 29.11.2016

Miłosz Czubacki uczeń klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Zaklikowie otrzymał wyróżnienie w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” w Krakowie. Festiwal ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem. Uczestniczy w nim kilka tysięcy osób.

Główne założenia festiwalu to popularyzacja śpiewania, promowanie twórczości dziecięcej i młodzieżowej, wyszukiwanie młodych talentów oraz doskonalenie warsztatu muzycznego. Opiekę artystyczną sprawuje Jan Wojdak – lider zespołu Wawele, Kawaler Orderu Uśmiechu, nagrodzony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego „za działalność na rzecz polskiej kultury muzycznej”. Laureaci festiwalu biorą udział w festiwalach międzynarodowych (m.in. w Bułgarii, Włoszech i Hiszpanii), ogólnopolskich i regionalnych audycjach radiowych (Radio Kraków, Radio Kielce, Radio Łódź, Radio Lublin), programach telewizyjnych, nagrywają też teledyski (www.festiwalwkrakowie.pl, www.youtube.com).

W koncercie galowym organizatorzy (Agencja Kwart Music Polska i Nowohuckie Centrum Kultury) starają się docenić trud każdego laureata, który dostał się do ścisłego finału. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy pamiątkowe, a zwycięzcy konkursu finałowego nagrody pieniężne, rzeczowe i wyróżnienia. Gratulacje dla naszego małego artysty.

Agnieszka Krawczyk

Wyróżnienie dla ucznia zaklikowskiej szkoły