Uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie uhonorowany nagrodą w programie „Nie zagubić talentu”.

Utworzono dnia 15.12.2017

W dniu 24 listopada 2017 roku w Sali Koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród i stypendiów Zarządu Województwa Podkarpackiego w ramach programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu”. Uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie Bartosz Przywara w uznaniu szczególnych osiągnięć naukowych w roku szkolnym 2016/2017 otrzymał nagrodę pieniężną. Wyróżnienie to przyznawane jest uczniom, którzy odnieśli znaczące sukcesy w konkursach ogólnopolskich, bądź konkursach organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, to właśnie te ostatnie należą do najbardziej prestiżowych i uzyskanie tytułu laureata w tych konkursach upoważnia do zwolnienia z egzaminu gimnazjalnego.

W ubiegłym roku szkolnym Bartosz Przywara zdobył tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”, osiągając trzeci wynik w finale wojewódzkim. Bartosz jest również laureatem Konkursu Historycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, w którym zdobył czwarty wynik w województwie. Wśród innych znaczących sukcesów ucznia należy również wymienić I miejsce w wojewódzkim konkursie „ Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej – Rzeczpospolita Obojga Narodów w XVI wieku wzorem dla Europy/współczesnej Europy”. Bartosz zdobył też wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GeoPlaneta oraz wyróżnienie w Powiatowym Konkursie „Booktalking czyli pięć minut o książce”

Gratulujemy nagrody i życzymy kolejnych sukcesów w bieżącym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że osiągnięcia Bartka zachęcą innych uczniów do udziału w konkursach, a przede wszystkim do wytrwałej pracy.

Utworzono dnia 15.12.2017, 10:42