Uczeń naszej szkoły stypendystą Zarządu Województwa Podkarpackiego za wybitne osiągnięcia naukowe.

Utworzono dnia 05.10.2019

Najzdolniejsi uczniowie z podkarpackich szkół otrzymali stypendia i nagrody pieniężne w ramach programu „Nie zagubić talentu”. Tegoroczna gala, podczas której zostali nagrodzeni najbardziej uzdolnieni i wyróżniający się uczniowie odbyła się w Dębicy, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury „Mors”. Była to już 12 edycja tego wydarzenia.

Program „Nie zagubić talentu” finansowany jest z budżetu województwa podkarpackiego, a jego odbiorcami są uczniowie i absolwenci szkół podstawowych, absolwenci klas gimnazjalnych i uczniowie szkół ponadpodstawowych. W tym roku stypendia naukowe przyznano 78 uczniom, a 32 uczniów dostało stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne. Wysokość tegorocznych stypendiów to 300 zł miesięcznie na okres od września do czerwca następnego roku. W uroczystej gali uczestniczyli  marszałek województwa Władysław Ortyl, poseł Kazimierz Moskal, Podkarpacki Kurator Oświaty – Małgorzata Rauch, obecni też byli radni wojewódzcy: wiceprzewodniczący sejmiku Czesław Łączak i Anna Huk, a także Barbara Pelczar-Białek – dyr. Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu UMWP. Galę uświetniły występy nagrodzonych za wybitne osiągnięcia artystyczne uczniów.

Wśród nagrodzonych, po raz kolejny, znalazł się Bartosz Przywara uczeń klasy pierwszej Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Zaklikowie. Bartek został uhonorowany za wybitne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2018/19, do których należy zaliczyć uzyskanie tytułów laureata w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych z historii i geografii oraz tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Największym ubiegłorocznym osiągnięciem ucznia było zajęcie piątego miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej Gimnazjalistów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ZSO Zaklików

Utworzono dnia 05.10.2019, 09:01