Szkoła w Zaklikowie wśród najlepszych szkół Podkarpacia

Utworzono dnia 19.06.2017

W Rzeszowie 7 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Podczas uroczystości z udziałem wojewody Ewy Leniart, zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom uzyskującym wybitne wyniki w konkursach przedmiotowych, tj. laureatom wielokrotnym i zwycięzcom. Wręczono również dyplomy dla przygotowujących ich nauczycieli. Uroczystości uświetnił występ chóru z Leżajska.

Wśród wyróżnionych szkół, które uzyskało Certyfikat „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom” znalazła się szkoła z Zaklikowa. Warto podkreślić, że z powiatu stalowowolskiego wyróżniono tylko dwie szkoły. Certyfikat potwierdza szczególne warunki tworzone uczniom przez szkołę w dziedzinie rozwijania zdolności i osiągania sukcesów w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Łacińska sentencja  Gaudium in litteris est - radość jest w nauce, zawarta na wręczanych certyfikatach, wskazuje, że nauka i zdobywanie wiedzy jest nie tylko pracą, wysiłkiem, ale też wielką radością wynikającą z pasji poznania i ciekawości świata. O tej pasji  i ciekawych przypadkach znanych ludzi nauki opowiadała Kurator Oświaty – Małgorzata Rauch.

Wojewoda – Ewa Leniart w swoim wystąpieniu  zwróciła się do zebranych z następującymi słowami: „Przyznane dzisiaj dyplomy, nagrody i wyróżnienia podkreślają rzetelną naukę i szczególny talent laureatów konkursów przedmiotowych. Są także podziękowaniem dla nauczycieli i rodziców za trud mądrego wychowania, pomoc w rozpoznaniu zdolności i inspirowanie do zdobywania nowej wiedzy. Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom. Pragnę pochwalić Waszą postawę: pełną chęci do nauki i dzielenie się wiedzą w duchu szlachetnej rywalizacji. Gratuluję Wam talentu, ciężkiej pracy i ambicji, niezbędnych w osiąganiu tak wspaniałych wyników. Nauczycielom dziękuję za wytrwałość i konsekwencję w działaniu. Rodzicom zaś gratuluję tak wspaniałych dzieci i dziękuję, że dajecie im wsparcie, zrozumienie i motywujące słowa  zachęty w chwilach zwątpienia – podkreśliła wojewoda, gratulując wyróżnionym.

W imieniu Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie certyfikat odebrał dyrektor szkoły – Waldemar Plennikowski. Otrzymane wyróżnienie jest jednocześnie wyzwaniem na przyszłość, by nadal utrzymać wysokie wyniki w nauce. Świadczy również o tym, że szkoła w małej miejscowości może uzyskiwać doskonałe rezultaty, dzięki stworzeniu odpowiednich warunków do rozwijania zdolności dzieci i młodzieży.

ZSO Zaklików

Szkoła w Zaklikowie wśród najlepszych szkół Podkarpacia