Sukcesy zaklikowskich licealistów

Utworzono dnia 30.11.2020

Bartosz Przywara

Bartosz Przywara, uczeń klasy IIa Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Zaklikowie, otrzymał  Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szczególnie uzdolnionych ze szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021. Stypendium jest przyznawane za uzyskanie najwyższej średniej ocen i znaczące osiągnięcia. Uczeń uzyskał także Stypendium Ministra Edukacji Narodowej na rok 2020/2021 za wybitne osiągnięcia edukacyjne w  roku szkolnym 2019/2020. Co więcej Bartosz w tym roku po raz kolejny został także stypendystą Zarządu Województwa Podkarpackiego w ramach realizacji programu wspierania młodzieży uzdolnionej "Nie zagubić talentu". Stypendium to jest przyznawane w uznaniu wybitnych osiągnięć naukowych.

Do osiągnięć ucznia należy  uzyskanie tytułu finalisty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Centralną Bibliotekę Wojskową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Warszawie. Jego kolejnym, znaczącym sukcesem jest uzyskanie tytułu finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym, której organizatorami  są  Katedra Nauk Historyczno-Prawnych, Teorii i Filozofii Prawa oraz Komparatystyki Prawniczej Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz  Stowarzyszenie Polska Romanistyka. Bartosz jest również laureatem I miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Geografii "Olimpus".

Aleksandra Odrzywolska

Aleksandra Odrzywolska, uczennica klasy IIb Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Zaklikowie otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/2021, przyznawane dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół średnich. Miała ona najwyższą średnią ocen w szkole ponadgimnazjalnej. Uczennica jest niezwykle aktywna w działalności szkolnej, artystycznej, społecznej. Brała udział w projekcie pn. „Polsko-ukraińska młodzież na tropie wspólnego dziedzictwa kulturowego”, wspólnie z koleżankami i kolegami z zaklikowskiej szkoły odkrywając to, co łączy Polaków i Ukraińców. Dodatkowo Aleksandra jest desygnowana do Stypendium Urzędu Marszałkowskiego pn. „Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych –  szkolnictwo ogólne – rok szkolny 2020/2021”.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

ZSO Zaklików

Sukcesy zaklikowskich licealistów