SUKCESY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Utworzono dnia 19.05.2017

KONKURS HISTORYCZNY

Bartosz Przywara i Szymon Zmysłowski, uczniowie klasy VI „b” Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaklikowie, bardzo aktywnie zaangażowali się w przygotowania do udziału w konkursach historycznych, które odbywały się w roku szkolnym 2016/2017.

Sumienna praca i staranne przygotowanie pod kierunkiem p. Anny Balbier zaowocowało zdobyciem przez obu uczniów tytułu Laureata Wojewódzkiego Konkursu Historycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Bartosz Przywara zajął czwarte miejsce, a Szymon Zmysłowski siedemnaste miejsce wśród 74 uczestników finału wojewódzkiego

„LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1768-1864”

Bartosz Przywara i Szymon Zmysłowski wzięli również udział w ogólnopolskim konkursie o dziejach oręża polskiego. Doświadczenie zdobyte przez uczniów w konkursie kuratoryjnym sprawiło, że chłopcy osiągnęli bardzo wysokie wyniki. W finale wojewódzkim rozegranym w Rzeszowie 30 marca 2017 r. Bartosz zajął IV, a Szymon IX miejsce. Obydwaj zostali laureatami konkursu. Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. Anny Balbier i p. Mirosława Balbiera.

„OD UNII LUBELSKIEJ DO UNII EUROPEJSKIEJ” – RZECZPOSPOLITA OBOJGA NARODÓW W XVI W. WZOREM DLA EUROPY / WSPÓŁCZESNEJ EUROPY

9 maja 2017 r. podczas obchodów Dnia Europy w Centrum Edukacji Międzynarodowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej koło Rzeszowa zostały wręczone nagrody uczniom biorącym udział w konkursie „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej”.

Alfabetyczna lista laureatów I, II i III miejsca została ogłoszona już 5 maja 2017 r. Uczniowie wraz z p. Mirosławem Balbierem, który przygotował ich do udziału w konkursie, zostali zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród. Po pełnym emocji oczekiwaniu okazało się, że Bartosz Przywara i Szymon Zmysłowski zostali laureatami I miejsca. Bartosz uzyskał najlepszy wynik w województwie wśród uczniów szkół podstawowych.

SUKCESY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Utworzono dnia 19.05.2017, 08:55