Sukces naszych licealistów

Utworzono dnia 02.04.2015

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zaklikowie odnieśli znaczący sukces w organizowanym przez Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli powiatowym konkursie „Skutecznie szukam pracy”. Celem konkursu jest upowszechnianie wśród młodzieży problematyki związanej z szukaniem i podejmowaniem pracy, poprzez kształcenie umiejętności przygotowania dokumentów aplikacyjnych, kształcenie umiejętności autoprezentacji, ćwiczenie umiejętności interpersonalnych, pogłębianie znajomości wymagań współczesnego rynku pracy oraz znajomości lokalnego rynku pracy.

W pierwszym etapie konkursu uczniowie przygotowują dokumenty aplikacyjne w odpowiedzi na konkretne ogłoszenia firm poszukujących pracowników.

Osoby, które przejdą do drugiego etapu, przystępują do rozmowy kwalifikacyjnej prowadzonej przez lokalnego pracodawcę, który ocenia kandydata przyznając określoną ilość punktów. Kandydat, który uzyska największą liczbę punktów ,,otrzyma” pracę na danym stanowisku, czyli zostanie zwycięzcą konkursu.

W tegorocznej 12. edycji konkursu uczniowie aplikowali na stanowiska:

• Specjalista ds. obsługi inwestorów Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tarnobrzegu,
  • Przedstawiciel handlowy w firmie Skarem sp. z o.o.,
  • Pracownik laboratorium komputerowego,  Politechnika Rzeszowska.

Spośród przedstawicieli sześciu szkół ponadgimnazjalnych z powiatu stalowowolskiego, uczniowie naszego liceum -  Patrycja Ordon i Konrad Topolski zdobyli dwa I miejsca w kategoriach: przedstawiciel handlowy i pracownik laboratorium komputerowego. W nagrodę otrzymali dyplomy i wysokiej klasy tablety. Zwycięzcom gratulujemy.

Iwona Ciesielska-Kozieł