Wielki sukces ucznia Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie

Utworzono dnia 12.03.2019

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły odnieśli wiele znaczących sukcesów w prestiżowych konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich.

W dniach od 1 do 3 marca 2019 r. w Warszawie odbył się finał III edycji Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wzięło w nim udział 75 uczniów z całej Polski, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach wojewódzkich. W wyniku przeprowadzonego egzaminu pisemnego i ustnego wyłoniono finalistów oraz laureatów tego prestiżowego konkursu. Województwo podkarpackie reprezentowało trzech uczniów, a wśród nich Bartosz Przywara, uczeń klasy VIII „b” Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaklikowie. Bartosz odniósł ogromny sukces zajmując piąte miejsce i uzyskując tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. Nadmienić należy, że ten tytuł uprawnia do przyjęcia w pierwszej kolejności do wybranej przez ucznia szkoły ponadpodstawowej.

Warto dodać, że Bartosz został także laureatem Kuratoryjnego Konkursu Historycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Kolejnym sukcesem Bartka oraz jego kolegi Szymona Zmysłowskiego było uzyskanie tytułów laureata w konkursie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948”. Obaj uczniowie już od trzech lat odnoszą ogromne sukcesy w konkursach historycznych zajmując czołowe lokaty w województwie podkarpackim.  Do konkursów historycznych uczniowie przygotowują się pod kierunkiem pana Mirosława Balbiera.

Poza historią Bartek interesuje się także geografią. Jego ostatnim sukcesem jest tytuł laureata w Kuratoryjnym Konkursie Geograficznym. W konkursie geograficznym opiekę nad uczniem sprawowała pani Lidia Toczyska-Przywara.

Mocno gratulujemy i życzymy dalszych, nie tylko naukowych, sukcesów.

ZSO Zaklików

Wielki sukces ucznia Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie