Sprawozdanie za wrzesień – październik 2023 – LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

Utworzono dnia 14.11.2023

Od początku września 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Zaklikowie realizowane są zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu zakupionego w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości.

Na lekcjach informatyki odbyły się lekcje robotyki i programowania z wykorzystaniem klocków Lego. Zestawy LEGO Education SPIKE Prime oraz Essential, które posiadamy, to narzędzie dla uczniów szkoły podstawowej. Dzięki połączeniu kolorowych klocków LEGO, prostego w użyciu sprzętu i oprogramowania oraz intuicyjnego języka kodowania opartego na Scratchu i programie Python, uczniowie chętnie angażują się w ciekawe zajęcia edukacyjne by zdobyć nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie. To idealny zestaw startowy do nauki robotyki, który daje nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania.

Uczniowie zapoznali się również z drukarką 3D otrzymaną przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie poznali zasadę działania urządzenia oraz obserwowali proces drukowania modeli 3D.

Na lekcjach chemii wykorzystano Wirtualne Laboratorium chemiczne Empiriusz. Uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia wirtualnych doświadczeń chemicznych z wykorzystaniem okularów wirtualnej rzeczywistości.

Ponadto na zajęciach rozwijających kreatywność uczniowie zapoznawali się z budową i obsługą lutownicy. Niektórzy mieli możliwość pierwszy raz korzystać z tego urządzenia. Po omówieniu zasad użytkowania lutownicy oraz BHP związanych w urządzeniem uczniowie przystąpili do zasadniczej części zajęć.

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie mogli rozwijać swoje zainteresowania i hobby. Dzieci z klas 2 i 3 przypomniały sobie zasady konstruowania i programowania przy wykorzystaniu klocków LEGO EDUCATION SPIKE ESSENTIAL, natomiast uczniowie klasy 1 szkoły podstawowej przy wsparciu starszych kolegów zaznajomili się z  klockami LEGO SPIKE. Pierwsze zajęcia to swobodne budowle uczniów i autorskie konstrukcje z LEGO, zaś na kolejnych dziećmi zmierzyły się z trudniejszymi zadaniami czyli budową i programowaniem ruchomych form, a były między innymi „Kolejka górska” czy „Mini autko”.

Wrzesień – październik 2023 – LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

Utworzono dnia 14.11.2023, 08:41