Rok 2016 – Jubileusz 100-lecia Szkoły w Zaklikowie

Utworzono dnia 01.02.2016

Rok 2016 – Jubileusz

100-lecia Szkoły w Zaklikowie

W tym roku przypada Jubileusz 100-lecia Szkoły w Zaklikowie. W poczuciu szacunku dla pokoleń, które od 1916 roku budują historię i tradycję Szkoły, Dyrekcja wraz z całą społecznością szkolną pragnie uczcić tę szczególną rocznicę.

Harmonogram obchodów Jubileuszu

Styczeń

- „Wieczór Kolęd w ZSO w Zaklikowie” – spotkanie integrujące społeczność lokalną z programem artystycznym w wykonaniu uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

- „Wnuki babciom i dziadkom w podzięce” - spotkanie pokoleń, z programem artystycznym dedykowanym babciom i dziadkom.

Luty

- Międzyszkolne i międzypokoleniowe turnieje sportowe - cykl rozgrywek w hali sportowej (mecze siatkówki i koszykówki, tenis stołowy).

- Rodzinny Turniej Szachowy.

- „Oni tę szkołę tworzyli. Oni tę szkołę ukończyli” – sesja poświęcona inicjatywie utworzenia szkoły w Zaklikowie, nauczycielom, absolwentom i uczniom.

Marzec

- Powiatowy Konkurs Historyczny „Oświata i szkolnictwo w Zaklikowie w ostatnich 100. latach”.

- Powiatowy Konkurs Plastyczny „Malarskie portrety zaklikowskiej szkoły”.

- Wielkanocne świętowania – kiermasz pisanek i stroików świątecznych oraz program artystyczny dla społeczności lokalnej.

Kwiecień

- „W hołdzie Ojcu świętemu Janowi Pawłowi II” – spotkanie pokoleń w roku jubileuszowym zaklikowskiej szkoły; podsumowanie V edycji Międzywojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II w pamięci pokoleń”, zaprezentowanie przez uczniów programu artystycznego dedykowanego Janowi Pawłowi II.

- Dzień otwarty w ZSO – prezentacja dorobku szkoły, bazy oraz oferty edukacyjnej i kulturalno-rekreacyjnej.

- Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Zaklików w obiektywie – przeszłość i teraźniejszość fotografii”.

Maj

- „Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy” – spektakl przygotowany przez młodzież na Festiwal Kultury Chrześcijańskiej dedykowany społeczności lokalnej.

- Korowód bajkowych postaci na ulicach miasta jako forma promocji czytelnictwa w środowisku.

- Powiatowy Konkurs Literacki „Szkoła w poezji i w prozie”.

Czerwiec

- Wydanie biuletynu poświęconego obchodom 100. rocznicy istnienia Szkoły w Zaklikowie.

- „Piknik rodzinny” – imprezy rekreacyjno-sportowe integrujące grupy pokoleniowe środowiska lokalnego.

- „Szkoła – miastu” – impreza plenerowa w parku:

● ekspozycja zdjęć archiwalnych i fotografii współczesnych pt. „Zaklikowska szkoła – dawniej i dziś”,

● wystawa kronik szkolnych,

● wystawa prac nagrodzonych w Powiatowym Konkursie Fotograficznym i Powiatowym Konkursie    Plastycznym,

● koncert wokalno-muzyczny skierowany do społeczności lokalnej, absolwentów i wychowanków szkoły,

●koncert poetycki - prezentacja tekstów nagrodzonych w Powiatowym Konkursie Literackim,

● popisy zespołów tanecznych,

● gry i zabawy dla dzieci … i nie tylko.

- Międzywojewódzki Festiwal Piosenki Angielskiej.

- Wydanie publikacji poświęconej 100-leciu Szkoły w Zaklikowie.

Wrzesień

- Uroczystość Jubileuszowa z udziałem społeczności Zaklikowa, przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych, lokalnych oraz absolwentów szkoły.

Dyrektor ZSO w Zaklikowie

dr Waldemar Plennikowski