Konspekt lekcji z języka angielskiego
Scenariusz lekcji z języka angielskiego
Autor: Izabela Stefaniak
|
Przedmiot: język angielski Klasa: V |
Temat lekcji: Shops - sklepy
|
|
Cele uczenia się ucznia: Uczniowie nauczą się nazw sklepów, jak pytać o ich nazwy, oraz jak wskazać miejsce sklepu.
|
Kryteria sukcesu ucznia: Uczeń potrafi: - poprawnie nazwać sklepy, rzeczy które można w nich kupić - wyszukać informacje w tekście pisanym i słuchanym - tworzyć wypowiedź ustną i pisemną według proponowanego wzoru W czasie lekcji uczeń będzie doskonalił umiejętności współdziałania w grupie i korzystania ze źródeł informacji w języku obcym, korzystania ze stron internetowych. |
Dotychczasowa wiedza i umiejętności uczniów: Uczniowie potrafią korzystać z zasobów internetowych w zakresie nauki języka angielskiego. Potrafią korzystać z cyfrowej wersji podręcznika. Twórczo wykorzystują informacje zawarte na stronach internetowych. Znają technikę pracy z tablicą multimedialną. |
|
Narzędzia TIK, które wykorzystam na lekcji oraz cel ich zastosowania:
Laptop z oprogramowaniem ePanel - Pearson, tablica interaktywna, strony internetowe: https://learningapps.org, https://quizizz.com, prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów (oraz podręczniki, ćwiczenia, karty informacji zwrotnej dla każdego ucznia, karty z obrazkami i słówkami przedstawiającymi nazwy sklepóworaz przedmioty, które można w nich kupić.
Narzędzia TIK pozwolą na podniesienie atrakcyjności lekcji, kontakt z „żywym” językiem angielskim, indywidualizację pracy, zwiększenie motywacji i wdrażanie się do samodzielności w procesie uczenia się języka obcego, wykorzystanie zadań online do rozwijania słownictwa i sprawności językowych ( czytanie, rozumienie tekstu słuchanego, pisanie).
|
|
Przebieg lekcji – aktywności uczniów, które pozwolą osiągnąć cel lekcji:
a. Odniesienie się do zadanej pracy domowej. b. Podanie tematu i celów lekcji na tablicy interaktywnej. c. Prezentacja multimedialna pt. “Shops” – omówienie.
Uczniowie dopisują do słowa “house” kojarzące się im słówka, które zapamiętali z prezentacji, gra dydaktyczna na stronie internetowej https://learningapps.org
Uczniowie dwukrotnie słuchają nagrania, następnie na kartach pracy przyporządkowują poszczególne słowa jakie pojawiły się w nagraniu do danych pomieszczeń, w których się znajdowały (ćwiczenie wykonywane przy pomocy tablicy interaktywnej – ePanel - nagranie).
Uczniowie mają za zadanie uzupełnić podane wyrazy w brakujące litery i dopasować je do podanych zdań, każda grupa otrzymuje cztery wylosowane wyrazy (ćwiczenie wykonywane przy pomocy tablicy interaktywnej). Sprawdzenie poprawności wykonania zadania poprzez wyświetlenie właściwej odpowiedzi na tablicy interaktywnej.
Uczniowie czytają krótką wypowiedź, a następnie decydują czy zdania są prawdziwe czy fałszywe.
|
|
Podsumowania lekcji z uwzględnieniem celów:
Odczytujemy cele lekcji zapisane na tablicy. Rozmowa na temat poznanych treści, ocena stopnia atrakcyjności i przydatności takiej lekcji z perspektywy uczniów, ocena stopnia realizacji celów lekcji. Zwrócenie uwagi na ewentualne braki w wiadomościach i umiejętnościach.
|