WARSZTATY PLASTYCZNE PODCZAS FERII ZIMOWYCH w ZSO w Zaklikowie

Utworzono dnia 25.02.2019

Warsztaty plastyczne z muzyką relaksacyjną w tle to jedna z wielu form zajęć dla uczniów podczas tegorocznych ferii zimowych, które odbyły się 18 lutego 2019 r.

Szkoła żyje życiem dzieci, a dzieci żyją życiem szkoły. Istnienie szkoły bez uczniów nie miałoby sensu. Ta myśl towarzyszyła wielokrotnie różnym twórcom, choćby wybitnemu artyście form parateatralnych - Tadeuszowi Kantorowi, gdy zainspirował się widokiem pustej klasy szkolnej i stworzył spektakl dramatyczny pod tytułem ,,Umarła klasa". Widok klasy bez uczniów w czasie wakacyjnym sprowokował artystę do stworzenia doskonałej sztuki, takiej na miarę XX wieku, obrazującej sens istnienia szkoły, a również proces postępujących i nieuniknionych przemian, którym poddawany jest człowiek już od momentu przyjścia na świat.

Podtrzymując tę myśl, wciąż aktualną, dowodzę, że nasza szkoła żyje życiem dzieci, które chętnie uczestniczą w oferowanych im zajęciach. Jako nauczyciel służę im swoją wiedzą, doświadczeniem, a także wskazuję przykłady prac starszych uczniów jako źródło odniesienia, bazę do inspiracji twórczych.

Warsztaty plastyczne, trwające ponad 3 godziny, zgromadziły grupkę młodych, wrażliwych artystycznie uczniów, którzy w spokojnym, twórczym klimacie muzyki relaksacyjnej poddali się swobodnej kreacji malarskiej, budując swoje obrazy na bazie istniejących płócien powstałych przed laty. Poszukiwanie nowej formy dzieł inspirowanej wystawą prac starszych uczniów, zdjęciami z Internetu i co najważniejsze własną inicjatywą twórczą uczniów nadało osobisty ton powstałym obrazom.

Uczestnicy warsztatów wraz ze stworzonymi dziełami chętnie poddali się dokumentacji fotograficznej, by zachować dłużej w pamięci owocnie spędzony wspólny czas.

Ewa Stryjecka

Poniżej fotorelacja dokumentująca wydarzenie.

WARSZTATY PLASTYCZNE PODCZAS FERII ZIMOWYCH w ZSO w Zaklikowie

Utworzono dnia 25.02.2019, 10:08