Dzień Edukacji Narodowej w ZSO w Zaklikowie

Utworzono dnia 08.11.2018

Dzień Edukacji Narodowej czynni zawodowo pracownicy naszej szkoły świętowali wspólnie z emerytowanymi nauczycielami i pracownikami obsługi, podtrzymując tym samym piękną tradycję ZSO w Zaklikowie. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli – p. Agnieszki Czerwonki, p. Izabeli Zmysłowskiej, p. Agnieszki Kaczmarczyk, p. Lidii Toczyskiej – Przywara i p. Stanisława Długosza – przygotowali na spotkanie wiersze i piosenki, które zadedykowali wszystkim świętującym. Niemało miłych wrażeń uczestnikom spotkania dostarczył turniej, w którym rywalizowały sześcioosobowe drużyny złożone z uczniów i nauczycieli. Drużyny miały za zadanie ustalić, który nauczyciel w dzieciństwie został uwieczniony na zdjęciu, na podstawie cytatów z filmów musieli odgadnąć, kto jest ich autorem oraz rozpoznać odtwarzane melodie znanych piosenek. Cytaty filmowe, jak można było przypuszczać, nie sprawiały większego problemu nauczycielom, ale za to uczniowie okazali się nieomylni w rozpoznawaniu melodii i to im właśnie przypadło ostateczne zwycięstwo.

Życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi, emerytowanym i czynnym zawodowo, złożył jako gospodarz uroczystości, dyrektor szkoły, dr Waldemar Plennikowski. Podkreślił, jak ważna, trudna i odpowiedzialna jest praca w szkole. Zwracając się do pracowników emerytowanych, podkreślił, że byli mistrzami swego zawodu i takim mistrzom stara się dorównać obecna kadra.

Liczną grupę nauczycieli uhonorował Nagrodami Dyrektora za osiągnięcia dydaktyczne – wychowawcze i za szczególne zaangażowanie  w pracę na rzecz wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży. Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela złożył też Burmistrz Zaklikowa, p. Zdzisław Wójcik. Jednemu z nauczycieli wręczył przyznaną przez siebie nagrodę. Z serdecznymi życzeniami wystąpił również Samorząd Uczniowski, dołączając w podzięce bukiet kwiatów i kosz słodyczy. Wyjątkowo odświętną atmosferę spotkania podkreślały przepiękne dekoracje zaprojektowane przez p. Ewę Stryjecką. I w takiej odświętnej atmosferze pracownicy szkoły po części oficjalnej spotkali się na wspólnym obiedzie, dzięki czemu mogli, jak co roku porozmawiać, już nie tylko o szkole, ale i o codziennym życiu.

M. Topolska

Dzień Edukacji Narodowej w ZSO w Zaklikowie