Akcja edukacyjna „Lekcja o Funduszach Europejskich V”

Utworzono dnia 02.11.2018

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”, tym samym znaleźliśmy się w gronie 268 placówek oświatowych z 5 województw Polski Wschodniej biorących udział w tym projekcie.

W ramach akcji uczniowie klas 8a i 8b szkoły podstawowej mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach, przybliżających im świat Funduszy Europejskich. Podstawowym materiałem dydaktycznym lekcji był komiks oraz film animowany. Komiks nosi tytuł „Fundusze Europejskie – Z nimi wszystko jest możliwe” i przedstawia historię Olka, niepełnosprawnego chłopca oraz jego koleżanki Julki.  Wyjazd na klasową wycieczkę otwiera Olka na nowe doświadczenia. Chłopak widzi zmiany w otaczającej go rzeczywistości, którą w znacznej mierze kształtują Fundusze Europejskie. Natomiast film animowany pokazuje uczniom, przez pryzmat wycieczki szlakiem rowerowym Green Velo, jak wiele ciekawych i wartościowych projektów na terenie Polski wschodniej jest finansowanych ze środków Unii Europejskiej. To dzięki tym materiałom, uczniowie dowiadują się, jakie inicjatywy wspierają środki unijne i jak bardzo zmieniło się ich własne otoczenie. Dodatkowo uczniowie wzięli  udział w konkursie wiedzy, w którym sześć osób wygrało bony upominkowe do sieci Empik.

Organizatorem akcji edukacyjnej współfinansowanej ze środków Funduszy Europejskich jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Iwona Ciesielska-Kozieł

Akcja edukacyjna „Lekcja o Funduszach Europejskich V”

Utworzono dnia 02.11.2018, 13:49